صفحه ی اصلی سوالاتدسته بندی: سوالاتدستگاه تصفیه روغن عایق
زکریا 6 ماه قبل

دستگاه تصفیه روغن عایق
دستگاه های تصفیه روغن عایق تحت خلاء، سری JY  پکیجی منحصر بفرد جهت فرایند رطوبت زدائی، گاززدائی و تصفیه ی روغن های است. این دستگاه بطور همزمان از فن آوری ها و تکنیک های تصفیه زیر استفاده می نماید:
روش های تبخیر تحت خلا(Vacuum flash Vaporization)،
 فیلتراسیون دقیق و ریز چند مرحله ای،
 این دستگاه قابلیت بی نظیری در حذف آب، گاز، ذرات جامد، و سایر ناخالصی های روغن دارد و تجهیز مناسبی جهت پالایش روغن های عایق محسوب می شود.
کاربرد:
دستگاه های تصفیه روغن با مشخصات این سری عمدتاً به  منظور فرایند تصفیه روغن ترانسفورماتورها، روغن مدار شکن ها، روغن کلیدهای پر ولتاژ و خازن ها، و همچنین روغن های روانکار با گرانروی (ویسکوزیته) پائین بکار می روند. این دستگاه بصورت آنلاین (یا در مدار) و در محل سایت، بدون ایجاد وقفه در تولید برق و هم چنین بدون نیاز به روغن جدید، قادر به تصفیه روغن و حذف آب، هوا، گازها وسایر ناخالصی های روغن است.
 
ویژگی ها:

 1. بکارگیری مکانیزم تبخیر تحت خلاء در این دستگاه، سبب می گردد که فرایند رطوبت زدائی و  گاززدائی با بازده بالا انجام شود.
 2. سیستم بهینه ی گرمایش الکتریکی مجهز به کنترل گر اتوماتیک دما، دمای روغن را به طور منظم و ثابت در وضعیت مطلوب نگه می دارد.
 3. سیستم فیلتراسیون دقیق چند مرحله ای، به همراه المان های فیلتراسیون با طول عمر مناسب، انواع ناخالصی موجود در روغن را در طی عبور از مراحل مختلف زدوده و در خود جمع آوری می کنند.
 4. سنسور مادون قرمز کنترل سطح روغن و هم چنین سیستم کنترل فشار دستگاه عملکردی ایمن را تضمین می نماید.
 5. در تخلیه ی آب و گاز، دستگاه از سیستم کنترل زنجیروار بهره برده و هیچ گونه تخلیه روغن از خروجی پمپ خلاء انجام نمی شود. این امر عمر مفید پمپ خلاء را افزایش می دهد.
 6. سیستم کنترل دمای خودکار، سیستم آنتی فوم و سایر سیستم های کنترلی در یک پیکربندی بهینه، ضامن عملکرد با بازده ی مناسب است.
 7. دارای نشان گرمیزان آلودگی فیلترها، به منظور تعویض آنها و نیز نشان گر توقف دستگاه در صورت اعمال بار اضافی به پکیج
 8. قابلیت کنترل ایمن دستگاه در مواقع Shot Down ناگهانی

از لحاظ کنترل، در سه حالت مختلف زیر ارایه می شوند:

 1. سری SA: پکیج نیمه اتوماتیک
 2. سری FA: پکیج تمام اتوماتیک
 3. سری EX: پکیج ضد انفجار

سری تمام اتوماتیک دارای ویژگی های زیر است:
سری اتوماتیک از دستگاه PLC برخوردار است که به صورت خودکار تجهیز و تمامی فرایند ها را کنترل نموده و عملکرد ایمن و بدون نقص پکیج را تضمین می نماید.
مجهز به سیستم هشدار اتوماتیک است، بطوریکه در مواقع اضطرار (همانند مواقعی که بار اضافی به سیستم گرمایش، موتور الکتریکی، پمپ خلاء یا پمپ روغن اعمال شده است یا فشار دستگاه از محدوده مجاز تخطی نماید) فعالیت دستگاه را متوقف نموده و اعلام هشدار می نماید.
مجهز به سیستم خودکار کنترل فشار خلاء است و در زمان لازم، بصورت خودکار آب را از سیستم تخلیه می نماید.