صفحه ی اصلی سوالاتدسته بندی: اطلاعات عمومیدیگ روغن داغ (Hot Oil Boiler) ساخت بویلر روغن داغ افقی و عمودی
وزیری 3 ماه قبل

دیگ روغن داغ (Hot Oil Boiler) ساخت بویلر روغن داغ افقی و عمودی
09331867909
 

دیگ روغن داغ شامل استفاده از یک مخزن و پوسته برای وارد کردن حجم مشخصی از روغن و افزایش غیر مستقیم دما در آن بوسیله یک کوره مشابه بویلرهای آبگرم و دیگ های بخار است. لکن با دقت به مشکلات فنی موجود، از جمله ساخت کُک در درون پوسته استفاده از این شیوه اجرایی و مورد تایید نمی باشد. لذا سازنده دیگ بخار و مهندسین صنعت بویلر در جهان مبادرت به ارائه طرح های متفاوت با کوئل های لوله ای نمودند.
این طرح ها امروزه بسیار درگیر تغییر ‌و تحول شده‌ است و شایسته ترین طرح دیگ روغن داغ استفاده از کوئل های حلقوی می باشد که دارای بازده و عملکرد بسیار مطلوب می باشند. با اعتنا به اهمیت بویلر روغن داغ و کاربردهای فراوان آن در صنایع متعدد، در‌ این مقاله تلاش شده ‌است ضمن شناخت اصول اولیه و نحوه فعالیت بویلر روغن داغ به شرح گونه های آن پرداخته شود. دیگ روغن داغ یکی‌ از اشکال رایج و پر کاربرد بویلر ها می باشد.
بویلر روغن داغ چیست؟
بویلر روغن داغ برای منتقل کردن گرمای غیر مستقیم در فرآیند‌های صنعتی متفاوت بکار گرفته می شود. بویلر روغن داغ دستگاهی است که در فشار کار کم دستیابی به دمای بالا با آن ممکن می شود. با اعتنا به اهمیت بالای دیگ روغن داغ و کاربرد‌های متنوع آن، در ‌این مقاله تلاش داریم شما‌ را با تولیدات بزرگترین کارخانه تولید بویلر روغن داغ و موارد به کارگیری از این دستگاه آشنا کنیم.
در سیستم‌های گرمایشی صنعتی عمدتا از آب و بخار تحت عنوان سیال عامل و حامل گرما استفاده می‌گردد؛ البته در دماهای بالا کار کردن با بخار و آب مستلزم فشارهای کاری بیشتر است که از دید هزینه، مقرون به صرفه نبوده و فاقد ضریب ایمنی بالا می باشد.
به همین دلیل از بویلر روغن داغ برای انتقال گرما در کاربری های با دمای بالا مانند گرمایش گرمایش غیر مستقیم با بخار، گاز طبیعی، نفت خام و مانند این موارد استفاده می گردد. بویلر روغن داغ به علت استفاده از سیال روغن حرارتی، جایگزین مطلوب بویلر بخار می باشد.
لذا به منظور افزایش و بهینه سازی سیستم های گرمایشی، دیگ روغن داغ جهت تامین حرارت تا دمای 400 درجه سانتی گراد در فشار پایین به صورت گسترده در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد و همینطور دیگ روغن داغ تا دمای 300 درجه سانتیگراد در فشاری در حدود فشار اتمسفریک فعالیت می کند. جهت دستیابی به دمای 300 درجه سانتیگراد به وسیله سیال آب و بخار مستلزم فشار کاری معادل 85 بار می ‌باشد. مقاله بویلر چیست را بخوانید.