صفحه ی اصلی سوالاتدسته بندی: اطلاعات عمومیساخت دستگاه تصفیه روغن خوراکی با دانش بومی در کشور
مهیا 4 ماه قبل

ساخت دستگاه تصفیه روغن خوراکی با دانش بومی در کشور
09123960995

یکی از دستگاه‌های پر مصرف در راه‌اندازی رستوران‌ها و راه‌اندازی فست فودها، دستگاه تصفیه روغن خوراکی و رستورانی است. روغنی که چندبار استفاده شود، یا رنگ سوخته دارد یا طعم و بوی غذا را بد می‌کند و یا باعث هضم سنگین می‌شود. اما در صورت تصفیه این روغن، می‌توان آن را مجدد مورد استفاده قرارداد. این دستگاه‌ها تا حد زیادی کلیه ذرات معلق در روغن را جدا کرده و بو و رنگ آن را احیا می‌کنند. سرعت بالای تصفیه روغن از ویژگی‌های مهم دستگاه تصفیه روغن است.
دستگاه‌های خارجی با وجود اینکه تکنولوژی ساخت بالایی دارند اما مناسب کاربرد در ایران نیستند. زیرا نوع غذای مورد سلیقه ایرانیان ممکن است بسیار متفاوت از کاربرد اصلی دستگاه باشد. از طرفی معمولا دستگاه‌های خارجی به آرامی و پس از مدت طولانی‌، مقدار معینی روعن را تصفیه می‌کنند.
اما دستگاه تصفیه روغن خوراکی که برای اولین بار با دانش و مهندسی بومی کشور توسط گروه صنعتی مجملی طراحی و ساخته شده، قابل رقابت با نمونه‌های خارجی است. ظرفیت بالای این دستگاه باعث می‌شود انواع روغن سریعا و بدون محدودیت فیلتر شده و با توجه به گرانی روغن، عمر روغن به صورت تضمینی با فیلتر مرتب و دوره‌ای، چندین روز افزایش یابد. عمر مفید این فیلترها معمولا خرید آن را مقرون به صرفه کرده است. دستگاه تصفیه روغن می‌تواند تا حدود زیادی کیفیت روغن را بازیافت کند.
مشخصات دستگاه تصفیه روغن گروه صنعتی مجملی

  •  داشتن قابلیت فیلتر روغن و تصفیه روغن در حد بسیار زیاد و دقیق‌تر از نمونه خارجی فرایمستر با عبور‌ روغن از ۴ فیلتر
  •  امکان فیلتر روغن در زمان بسیار کوتاه  
  •  امکان تصفیه روغن با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد به مدت طولانی
  •  داشتن ظرفیت بالای مخزن نسبت به تمام نمونه‌های موجود-حجم ۴۵ لیتر مخزن
  •  کل سیستم و طراحی آن بومی بوده و پمپ و بورد و سایر قصعات آن هم ساخت داخل است
  •  دارای مکانیسمی راحت برای باز و بسته شدن و شسشتو و کاملا بهداشتی