وزیری 6 ماه قبل

دستگاه تصفیه روغن خوراکی که در این مقاله قصد داریم به شما معرفی کنیم، یکی از وسایل ضروری در آشپزخانه های صنعتی است. وجه تمایز این دستگاه با دستگاه های مشابه دیگر، تصفیه روغن داغ و با حرارات بالا توسط آن است. سرخ کردن، یکی از روش های رایج در پخت و پز مواد غذایی در سراسر دنیاست. این روش طبخ، سریع و آسان است. به همین دلیل اکثر رستوران ها و فروشگاه های فست فود، غذاهای سرخ شده را سرو می کنند. ماهی، استیک ، مرغ و سیب زمینی سرخ شده، از جمله غذاهای پرطرفدار در میان مشتریان فست فود هستند.
 
دستگاه تصفیه روغن خوراکی صنعتی
روغن های خوراکی مورد استفاده برای سرخ کردن مواد غذایی، اغلب روغن های گیاهی هستند. در اثر حرارت زیاد یا طولانی بودن مدت زمان سرخ کردن، مولکول های روغن و مواد غذایی می سوزند. در نتیجه رنگ این روغن ها تیره می شود. به علاوه، روغن هایی که چندبار استفاده شده اند، بر طعم و بوی غذا تاثیر گذاشته و غذا را بدهضم می کنند. از طرفی روغنی که به صورت مکرر برای سرخ کردن، مورد استفاده قرار می گیرد دارای مقداری ناخالصی و مواد غذایی سوخته است و باید برای استفاده مجدد تصفیه شود.
دستگاه تصفیه روغن خوراکی، یکی از تجهیزات ضروری در راه اندازی رستوران و فست فود است. با استفاده از این دستگاه می توان روغن را تصفیه کرده و آنرا مجددا برای طبخ غذا استفاده کرد. این دستگاه برای فیلتر کردن روغن، طراحی شده و باعث ماندگاری روغن و حفظ کیفیت غذای سرخ شده می گردد. خرده غذاها و رسوبات ایجاد شده در اثر سرخ كردن با حرارت بالا، باعث کاهش عمر مفید روغن می شود. مگر اینكه یك سیستم فیلتراسیون و تصفیه روزانه در آن برقرار باشد. این دستگاه ذرات معلق در روغن را تا حد زیادی، جدا کرده و رنگ و بوی آن را احیا می کند.