زکریا 6 ماه قبل

فیلتر روغن موتور
09123960995

فیلتر روغن فیلتری می باشد که برای حذف آلاینده ها از روغن موتور، روغن هیدرولیک، روغن انتقال و روغن روانکاری به کار می رود. فیلترهای روغن در انواع مختلف ماشین آلات به کار برده می شوند اما فیلتر روغنی که مورد نظر ماست فیلتر روغنی می باشد که در موتور احتراق داخلی وسایل نقلیه موتوری استفاده می شود. سایر سیستم های هیدرولیک خودرو مانند انتقال اتوماتیک و فرمان هیدرولیک نیز اغلب به انواع فیلتر روغن تجهیز شده اند اما ما در اینجا تنها به فیلتر روغن موتور می پردازیم که مستقیما فیلتراسیون روغن موتور را به عهده دارد هرچند مفاهیم کلی فارغ از اینکه فیلتر روغن چه نامی دارد و چه روغنی را فیلتر می کند یکسان می باشند. روغن موتور چند نقش اساسی برعهده دارد از جمله روانکاری قطعات داخلی، خنک کردن موتور با انتقال گرما، آب بندی سطح رینگ پیستون و سیلندر، جذب آلاینده ها، تعلیق ذرات حاصل از سایش و تعلیق دوده حاصل از احتراق.
برخی از آلاینده ها در روغن موتور به حالت تعلیق در می آیند و برخی دیگر بوسیله افزودنی ها جذب می شوند، روغن موتور در اثر این کارکرد در نهایت با آلاینده ها اشباع می شود و در نتیجه سایش در موتور اتفاق می افتد، یکی از دلایلی که باید در تمام موتورهای مدرن فیلتر روغن موتور وجود داشته باشد نیز همین مسئله می باشد.
تاریخچه فیلتر روغن موتور
موتور خودرویی که در ابتدا طراحی گردیده بود هیچگونه فیلتر روغنی نداشت، این طراحی برای آن زمان که روغن موتور هر ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ مایل تعویض می شد مناسب بود، اما با توسعه روانکاری تحت فشار نیاز به نوعی فیلتراسیون برای محافظت از پمپ روغن موتور و جلوگیری از سایش و صدمه بوجود آمد.در ابتدا تور ها و صفحه های سیمی ساده بدین منظور در موتور مورد استفاده قرار گرفتند، که برخی ثابت بوده و بعضی اجازه برداشتن و تمیز کردن دوره ای را می دادند، و در اغلب موارد این فیلترهای روغن موتور پس از تمیز کردن بخصوص در نفت سفید قابل استفاده مجدد بودند.
ارنست سوییت لند و جورج گرین هالگ فیلتر مدرن روغن موتور را در سال ۱۹۲۳ اختراع کردند و در سال ۱۹۲۹ اختراع خود را به نام Purolator ثبت کردند، که ترکیبی از کلمات Pure Oil Later می باشد.
فیلتر جدید روغن موتور در سیستم روانکاری بعد از پمپ روغن و قبل از آنکه روغن به یاتاقان برسد قرار گرفت، در سال ۱۹۲۴ اولین سیستم روغنکاری تحت فشار کامل دارای فیلتر روغن موتور به تولید انبوه رسید. فیلتر روغن های اولیه که در خودروها استفاده می شدند عملکرد پایینی داشته و واقعا سودمند نبودند.
بسیاری از طرح های موفق و محبوب فیات و ولکس واگن تا دهه ۱۹۷۰ از هیچگونه فیلتر روغن موتوری استفاده نکردند،بعضی از موتورها فیلتر روغن موتور را تنها در جریان برگشتی و نه در جریان اصلی روغن موتور تحت فشار استفاده می کردند. اولین استفاده فیلتر روغن موتور جریان کامل در تولید انبوه وسایل نقلیه در سال ۱۹۴۶ رخ داد. اولین طرح فیلتر چرخشی روغن موتور در دهه ۱۹۵۰ معرفی شد. در طول دهه ۱۹۶۰ فیلتر روغن موتور قابل استفاده مجدد خودروها با فیلتر مناسبتر چرخشی یکبار مصرف جایگزین شد. فیلترهای بهبود یافته روغن موتور از سال ۱۹۶۴ تا سال ۱۹۶۷ در دسترس قرار گرفتند. بهبودهای بیشتر از سال ۱۹۶۸ تا ۱۹۷۱ صورت گرفت و فیلتر چرخشی روغن موتور تقریبا جهانی شد و در بیشتر طرحهای موتورهای آمریکایی و اروپایی و ژاپنی به کار رفت. با گذشت زمان که موتورها کوچکتر و سریع تر شدند و روغن موتور باید مدت بیشتری در موتور باقی می ماند، فیلتراسیون تبدیل به یک باید شد و از آن زمان همه موتورهای خودرو، چه بنزینی و چه دیزلی با نوعی از فیلتر استاندارد روغن موتور تولید می شوند.
طراحی فیلترهای روغن موتور
اکثر فیلترهای روغن موتور به نظر ساده می رسند اما هنوز هم آنها موضوعی برای تحقیق و توسعه هستند تا کارکرد بهتری داشته باشند. از نظر فیزیکی فیلتر چرخشی روغن موتور شبیه یک قوطی فلزی است که انواع مختلفی از صافیهای فیلتر را در خود جا داده است، که آلاینده های آلی و معدنی را از جریان روغن موتور جذب می کنند. آلودگی های آلی شامل باکتری ها و روغن اکسید شده اند که به صورت لجن در می آیند و آلودگی های معدنی شامل گرد و غباری که وارد موتور شده اند و فلزاتی که در اثر سایش از دیواره های سیلندر و یاتاقان و دیگر اجزای داخلی موتور وارد روغن موتور می شوند.
موادسازنده
مواد سازنده فیلترهای روغن موتور نیز در طول سالیان تغییر کرده اند. فیلترهای اولیه از جنسی شبیه سیم ظرفشویی، تور های فلزی و صفحه های فلزی بود اما بعدها از توده های پنبه و یا پارچه های بافته شده مانند کتانی در ساخت آنها استفاده گردید. هنگامی که استفاده از فیلترهای روغن یکبار مصرف باب شد از سلولز و کاغذ برای به حداقل رساندن قیمت محصولات در ساخت آنها استفاده گردید. در نهایت فیلترهای روغن سنتزی معرفی شدند که در آنها از الیاف خاص مصنوعی استفاده می شود، فایبرگلاس و پارچه های فلزی نیز گاهی اوقات برای ساخت فیلترهای روغن استفاده می شوند. امروزه بسیاری از فیلترهای چرخشی یکبار مصرف و ارزان قیمت روغن موتور از سلولز ساخته می شوند، فیلترهای با کیفیت بهتر روغن موتور از مواد سنتزی ساخته می شوند، در حالیکه فیلتر روغن های خیلی مرغوب از مایکرو گلاس و یا شبکه فلزی بی نهایت خوب ساخته می شوند.
فیلتر روغن موتور
روغن موتور با فشار از طریق سوراخ هایی که در صفحه پایه وجود دارد وارد فیلتر روغن موتور می گردد. روغن موتور آلوده از صفحات صافی فیلتر روغن موتور عبور کرده و تمیز می گردد، سپس در لوله مرکزی جریان یافته و به جریان روغن موتوری که به قسمتهای مختلف موتور می رود می پیوندد.
فیلتر روغن موتور
واشر پایه فیلتر  روغن موتور
تنها چیزی که فیلتر چرخشی روغن موتور را به موتور متصل نگه می دارد و از نشت روغن موتور جلوگیری می کند واشر پایه می باشد که در عکس سمت چپ بالا به رنگ قرمز نشان داده شده است. خودروهای مشابه بی ام و و مرسدس بنز و بسیاری از موتور سیکلت ها از فیلتر روغن موتور کارتریجی استفاده می کنند که اساسا همان قسمت داخلی فیلتر روغن موتور چرخشی می باشد که قوطی خارجی آنرا ندارد. عملکرد فیلتر روغن موتور کارتریجی نیز مشابه چرخشی است اما قاب خارجی آن که دوباره قابل استفاده می باشد معمولا به وسیله پیچ و مهره به موتور متصل می شود و بنابراین از آنجایی که تنها به استحکام واشر پایه وابسته نمی باشد ایمن تر می باشد. همانطور که می دانید روغن با فشار ۵PSI تا ۱۰۰PSI بسته به نوع و طراحی موتور وارد فیلتر روغن موتور می شود، و پمپ روغن موتور اغلب موتورها بیشتر از یک گالن روغن در دقیقه پمپاژ می کند، بنابراین واضح است که اگر یکپارچگی و اتصال واشر پایه کوچکترین نقصی پیدا کند، تمام روغن موتور موجود در موتور در چند دقیقه خارج می شود و اگر سریعا جلوگیری نشود نتیجه برای موتور فاجعه بار خواهد بود، بنابراین کیفیت و مواد سازنده واشر پایه است که مشخص می کند که فیلتر روغن موتور بعد از چه مدت باید تعویض گردد.
فیلتر روغن های ارزان قیمت فارغ از اینکه چه نوع روغن موتوری استفاده می کنید توصیه می شود که پس از سه ماه یا سه هزار مایل تعویض شوند، واشر پایه این نوع فیلترهای روغن موتور بسیار ارزان قیمت بوده و برای خدمات طولانی ساخته نشده اند و مستعد خرابی دردمای بالا و پایین می باشند. فیلتر روغن های بهبود یافته و استاندارد که کمی گران تر می باشند قابلیت کارکرد در بازه زمانی که برای تعویض روغن موتور مشخص شده را دارند. تنها فیلتر های روغن موتور خاصی مانند میکروگلاس ها می توانند مدت زمان طولانی بین ۲ تا ۵ سال بدون تعویض کار کنند. تنها، هزینه واشر پایه ای که در این نوع فیلتر روغن موتور به کار می رود از هزینه یک فیلتر روغن موتور کامل معمولی بیشتر است.
oil-filter
صافی فیلتر روغن
صافی های فیلتر روغن موتور از سلولز یا مواد فیبری و یا مواد سنتزی که بدین منظور ساخته شده اند درست می شوند، صافی ها در فیلتر اولیه روغن موتور می توانند ذراتی با قطر ۲۵ تا ۳۰ میکرون را جذب کنند و صافی موجود در فیلتر ثانویه روغن موتور می تواند ذرات ۵ تا ۱۰ میکرون را جذب کند البته این کار با ایجاد محدودیت در جریان همراه است.
فیلترهای اولیه روغن موتور
فیلترهای اولیه روغن موتور در تمام موتورهای خودرو به صورت استاندارد وجود دارند، آنها همچنین به نام جریان کامل نیز نامیده می شوند، زیرا ۱۰۰ درصد روغن موتور به صورت معمول از فیلتر اولیه روغن موتور عبور می کند. فیلتر نباید محدودیت زیادی در جریان روغن موتور ایجاد کند، و این یکی از دلایلی است که فیلتر به بعضی از ذرات بسیار ریز اجازه عبور می دهد و یا گاه فیلتر روغن موتورها را بسیار بزرگ می سازند. اگر گرفتگی فیلتر رخ دهد یک دریچه بای پس وجود دارد که در اثر فشار مضاعف روغن موتور باز شده و اجازه می دهد که روغن موتور بدون فیلتر شدن در موتور جریان یابد که البته وجود روغن موتور فیلتر نشده بهتر از نبود روغن موتور می باشد.
فیلترهای بای پس
از آنجاییکه فیلترهای اولیه روغن موتور ذرات بسیار کوچک را حذف نمی کنند در موتورهایی که برای کار در شرایط سخت طراحی شده اند و برای عمر طولانی تر آنها، فیلتر بای پس در نظر گرفته شده است که گاهی اوقات فیلتر ثانویه نیز نامیده می شوند. فیلتر ثانویه روغن موتور یا بای پس سهم کمی از جریان روغن موتور در حدود ۱۰ درصد و حتی گاهی ۱ درصد را گرفته و دوباره تمیز می کند. فیلتر ثانویه روغن موتور بهتر است که بای پس نامیده شود زیرا آنها جداگانه از فیلتر اولیه عمل می کنند اما در عین حال هیچ ربطی به دریچه های بای پس فیلتر اولیه نیز ندارند. این فیلترها ذرات بسیار ریز گاهی حتی تا یک میکرون را جذب می کنند.
فیلترهای ترکیبی در خودروهای دیزلی جدید وارد بازار شده اند که فیلتر اولیه روغن موتور و فیلتر بای پس روغن موتور در اتاقک های جداگانه ولی در یک محل و زیر یک سرپوش قراردارند.
زمان تعویض فیلتر روغن موتور
زمان مناسب برای تعویض روغن موتور و فیلتر آن چه زمانی می باشد؟ زمان مناسب تعویض فیلتر متناسب با روغن موتور کاربردی می باشد، سازندگان موتور فواصل زمانی مناسب تعویض را توصیه می کنند، که اغلب با استفاده از نمودارهایی با در نظر گرفتن فاکتور شرایط و مسافت طی شده و یا زمان تهیه شده اند، شما هرگز دچار مشکل نمی شوید اگر به این توصیه ها پایبند باشید و یا حتی کمی زودتر اقدام به تعویض روغن موتور وفیلتر روغن موتور خودروی خود کنید، اما ممکن است شما احساس بهتری داشته باشید که مرتب روغن موتور کثیف را با روغن موتور تمیز جایگزین کنید همانطورکه این باور و تبلیغ برای سال ها وجود داشت که هر ۳۰۰۰ مایل یا ۳ ماه روغن موتور را باید تعویض کرد.اما آیا این کار درست است؟ واقعیت این است که بسیاری از انواع قطعات شاسی خودرو به گونه ای طراحی شده اند که بدون نیاز به توجه مداوم برای مدت زمان طولانی کار کنند، امروزه بسیاری از اجزای شاسی جوری طراحی شده اند که تا پایان عمر مفید خودرو نیاز به هیچ گونه تعمیر و نگهداری نداشته و برای کل عمر مفید خودرو روغنکاری و آب بندی و مهر و موم شده اند و نه تنها نیاز ندارند، که اساسا امکان هیچگونه تعمیر نیز وجود ندارد، اما هنوز تعویض روغن موتور و فیلتر روغن موتور بخش عمده خدمات تعمیر و نگهداری خودرو را شامل می شوند، بسیاری از تعویض های روغن موتور و فیلتر روغن موتور از زمان توصیه شده برای آن روغن موتور زودتر صورت می گیرد و این در حالی است که روغن موتور و فیلتر روغن موتور بسیار بیشتر از زمان توصیه شده توسط کمپانی عمر می کند، و این در حالیست که این تعویض های غیر ضروری به زمان و پول و محیط زیست شما ضرر می رساند.
در پاسخ به تقاضای کاهش هزینه تعمیر و نگهداری خودرو، سازندگان موتور اقدام به ساخت موتورهایی برای خودروهای سنگین بین جاده ای کرده اند که اجازه طی مسافت طولانی تر بدون تعویض روغن موتور و فیلتر روغن موتور را می دهد که این کار با افزایش ظرفیت مخزن روغن موتور(تا ۵۰ لیتر) و تعداد فیلتر (دو فیلتر و یا سیستم فیلتر بای پس) صورت می گیرد حتییک موتور طرح جدید بازه تعویض روغن موتور را ۵۰۰۰۰ تا ۶۵۰۰۰ مایل تبلیغ می کند در صورتیکه که شامل فیلتر روغن موتور اولیه – ثانویه استاندارد و روغن سنتتیک باشد. با این تفاصیل وفادار بودن به زمان تعویض توصیه شده توسط کمپانی تولید کننده بهترین نتیجه را در پی خواهد داشت.