nn 5 ماه قبل

ماستیک چیست

ماستیک چیست ؟ اصولا از ماستیک ها برای آبندی استفاده می شود بنابراین در تمام نقاطی که رطوبت وجود داشته باشد کاربرد دارند. اما کارکرد ماستیک ها تنها در آبندی نیست این محصول در انواع مختلفی تولید شده است و میتوان گفت برای ترمیم در رنگ کاری و به عنوان لکه گیری در فلزات و گچ کاری نیز قابل استفاده است همانطور که گفتم ماستیک ها در انواع مختلفی تولید میشوند که در ادامه با آنها بیشتر آشنا خواهید شد.
ماستیک چیست
ماستیک کاری در کناف
ماستیک کاری در کناف یکی از مهم ترین متریال ها، جهت از بین بردن ناهمواری ها میباشد. این عمل بعد از درزگیری بین صفحات گچی یا به اصطلاح بتونه گیری انجام می شود. همانطور که گفته شد بتونه گیری درزهای بین صفحات را از بین میبرد اما همچنان دو دستگی و سایه روشن های بین صفحات در معرض دید هستند برای از بین بردن این معایب عمل ماستیک کاری کناف انجام می شود که در نتیحه آن عمل رنگ کاری هم بدون نقص حاصل می شود.
 
روش تهیه ماستیک کناف
برای درست کردن بتونه ماستیک، جهت کناف کاری ابتدا باید این اصل را در نظر بگیرید که نسبت مخلوط کردن پودر و آب 4 به 3 است یعنی 4 پیمانه چسب و 3 پیمانه آب.
 
خب با توجه به نسبت یاد شده ابتدا مقدار آب مورد نیاز را درون ظرفی بریزید سپس پودر را به آن اضافه کنید حدودا دو دقیقه صبر کنید تا پودر تمام آب را جذب خود کند. پس از این مرحله با استفاده از همزن مواد بدست آمده را به مدت دو دقیقه مخلوط کنید مجددا دو دقیقه صبر کنید تا فعل و انفعالات شیمیایی انجام شود در نهایت دوباره به مدت دو دقیقه با استفاده از همزن مواد را مخلوط تا چسب آماده کار شود.
 
بخشهای دیگر :
گچ برگ
تایل
گچ برگ جی برد
 
انواع ماستیک
ماستیک پلی یورتان
اپوکسی
قیری سرد اجرا
قیری گرم اجرا
پلی سولفید
سیلوکونی
اکرولیکی
و…
کاربرد و مزایای ماستیک چیست
آبندی مخازن و کانال های آب و فاضلاب
مقاوم در برابر گرما زیاد و یخبندان
حفظ انعطاف پذیری خود در گرما و سرما
چسپندگی بسیار عالی بر روی شیشه، سرامیک،کاشی و اغلب مواد دیگر
استفاده در مقاوم کردن ترک های آسفالت در مقابل متریال های نفتی و انواع مشابه آن
آبندی درزها
کاملا غیر سمی می باشد
قابلیت رنگ پذیری
و…