صفحه ی اصلی سوالاتدسته بندی: اطلاعات عمومیچه روغن های صنعتی در صنایع غذایی کار برد دارند؟
nn 6 ماه قبل

روغن صنایع غذایی
ایمنی در صنایع غذلیی و دارویی حرف اول را می زند. تولید کنندگان مواد غذایی و دارویی و بسته بندی نیاز به روانساز هایی با استاندارد های بالا دارند تا از محصولات خود محافظت کنند.
روان سازهای مناسب صنایع غذایی باید همان کارکردهای فنی دیگر روان سازها را داشته باشند: حفاظت از قطعات در برابر فرسودگی، سایش، خوردگی و اکسیده شدن، پخش کردن و توزیع حرارت و انتقال نیرو، سازگاری با لاستیک و سایر مواد مورد استفاده در آب بندی قطعات، و نیز داشتن خواص آب بندی در برخی از مواقع.
به علاوه، کاربردهای مختلف تجهیزات در صنایع غذایی و دارویی اقتضا می کند که روان سازها در مقابل کاهش کیفیت ناشی از تماس با مواد غذایی، شیمیایی و آب یا بخار آب مقاوم باشند، در مقابل مواد پلاستیکی و لاستیکی رفتاری خنثی داشته باشند، و بتواند مواد قندی را در خود حل کند. همچنین این روغن ها باید منطبق بر مقررات سلامتی و ایمنی مواد غذایی و نیز فاقد هرگونه تأثیر روان شناختی، بی مزه، بی رنگ و مورد تأیید بین المللی باشند.
 
 
شرکت بازرگانی روغنکار، اولین و تنها دارنده گواهی استاندارد NSF-116 2000 از شرکت کلوبر آلمان، به عنوان تنها نمایندگی رسمی این شرکت در ایران، آمادگی خود را جهت عرضه انواع روان ساز های غذایی و روغن صنعتی خوراکی (food grade) و گریس خوراکی اعلام می دارد.