ارمان 6 ماه قبل

فیلتر پرس – قیمت فیلتر پرس
09123960995
 
فیلتر پرس دستگاهی است که در فرآیند تصفیه و جداسازی مواد جامد و مایعات استفاده می شود . فرایند جداسازی و تصفیه در این سیستم با استفاده از فشاری که توسط پمپ بر صفحات وارد می شود، انجام میگیرد. شرکت ناب زیست تولید کننده فیلتر پرس های مختلف با ابعاد و ظرفیت های متفاوت می باشد .
فیلترپرس دستگاهی پرکاربرد در صنعت تصفیه می باشد که با توجه به کاربری مدل های مختلفی دارد .
این فیلتر در صنایع غذایی برای تولید موارد زیر کاربرد زیادی دارد:
محصولات غذایی و نوشیدنی
جهت تصفیه و پاکسازی و فیلتراسیون در تولیدات صنعتی مختلف
صنایع نساجی و رنگرزی
صنایع قند و شکر سازی
صنایع کاشی و سرامیک
صنایع آبکاری و فلزات سنگین
در صنعت داروسازی برای داشتن فرایند های کنترل شده و دقیق و محیط های تمیز مورد استفاده واقع می شود، مهم ترین موارد کاربردی دستگاه فیلترپرس تصفیه فاضلاب برای جداسازی و تصفیه لجن ها از آب است. در صنعت پالایش و پتروشیمی برای تولید مواد با کیفیت به فیلتر هایی با حجم و فشار بالا و مکانیسم اتوماتیک نیاز هست. در صنایع معدنی و سرامیک نیز به فیلترهای عظیم مدرن نیاز هست. از میان استفاده های دیگر این فیلترها به آبکاری و متالوژی و نساجی و کارخانه های سنگ مرمر به منظور جدا کردن آب از گل برای استفاده مجدد از آب در طول روند برش سنگ مرمر می توان اشاره کرد.
فیلتر پرس
سه نوع اصلی از این نوع فیلتر وجود دارد :
فیلترپرس دستی
فیلتر پرس اتوماتیک
فیلتر پرس هیدرولیک
دستگاه فیلترپرس دستی
ارزانترین نوع این سیستمها فیلتر پرس دستی می باشد. در این مدل حرکات صفحات و تخلیه کیک و فیلتراسیون به صورت دستی انجام می شود. بیشتر برای کاربردهای محدودی از جمله تصفیه و فرآوری در حجم های کم استفاده می شود. جنس شاسی این دستگاه ها اغلب از آهن ، چدن یا استیل میباشد .
این مدل از فیلتر پرس های معمولا با صفحات به سایز 20*20 ، 40*40 و 60*60 با تعدا صفحات محدود (معمولا کمتر از 15 صفحه) تولید میشوند. در فرایند ساخت این دستگاه پمپ و مخزن هیدرولیک استفاده نمیشود و اپراتور به وسیله پیچی که روی دستگاه تعبیه شده است عملیاتآببند شدن صفحات رو انجام میدهد.
فیلتر پرس دستی
فیلتر پرس هیدرولیک
این نوع از دستگاه ها، از رایج ترین فیلتر پرس ها می باشند. دستگاه های فیلتر پرس هیدرولیک به طور گسترده ای در کاربرد های مختلف صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. و زمانی استفاده می شوند که 1: دستگاه ها کوچک و با تعداد صفحات کم که کارفرما بخواهد عملیات آبندی محلول در دستگاه را بدون نیروی انسانی و با فشار پمپ هیدرولیکی انجام دهد. 2: در دستگاه های بزرگ یا با تعدا صفحات زیاد که عملا آب بندی محلول در دستگاه بوسیله نیروی انسانی غیر ممکن یا بسیار سخت باشد. در این نوع فیلتر پرس نسبت به فیلتر پرس های دستی، به دلیل فشار یکنواختی که بین صفحات ایجاد می شود رطوبت کیک تخلیه شده خیلی کم و ظرفیت تصفیه بیشتر خواهد بود.
در این دستگاه ها تخلیه کیک هم میتواند به طریق دستی توسط اپراتور یا بصورت اتوماتیک توسط دستگاه انجام شود.
فیلتر پرس اتوماتیک
دستگاه های اتوماتیک در دو نوع چمبر و ممبران می باشد ، که تفاوت آنها در انواع صفحات و عمل فشرده سازی سوسپانسیون ها و نحوه قرارگیری صفحات است. فیلتر پرسهای كاملاً اتوماتیک با فیلتر پرسهای معمولی تفاوت زیادی دارند. در این دستگاه ها عملیات بدون حضور کار بر و اپراتور با بالاترین سرعت و کیفیت انجام میشود.
در این سیستم ها عملیاتی مانند باز و بسته شدن جک، جابجایی صفحات فیلترپرس، بارگیری و تخلیه کیک، شست و شوی صفحات و اماده شدن دستگاه برای سیکل بعدی کاملا بصورت اتوماتیک و ماشینی و بدون دخالت اپراتور انجام میشود.
دستگاههای فیلتر پرس اتوماتیک میتوانند شامل سیستم ویبره باشد. به این صورت که پس از اتمام عملیات آبگیری و تشکیل کیک و باز شدن صفحات دستگاه، کار ویبریشن دستگاه شروع میشود تا کیک های تشکیل شده بین صفحات کاملا جدا شوند و تخلیه با دقت بالا صورت گیرد.
از مزایای مدلهای اتوماتیک میتوان موارد زیر را برشمرد.
سطح بالایی از اتوماسیون و در عین حال عملیاتی پر بازده
حداکثر تطبیق پذیری از طریق ماژول های توسعه و سایر گزینه های اتوماسیون
فیلتراسیون ساده و اقتصادی به دلیل بالاترین درجه آبگیری و کوتاه شدن زمان چرخه
هزینه های کم پرسنل به دلیل اجرای کاملا اتوماتیک
امنیت بالا از طریق استفاده از جدیدترین فناوری امنیتی
سرعت فیلتراسیون بالا
رعایت استانداردهای صنعتی و عمومی
فیلتر پرس اتوماتیک
مکانیزم عملکرد فیلترها
برای بیان یک خلاصه عملکرد از طرز کار این سیستم میتوان آن را به چهار مرحله زیر تقسیم کرد.
صفحات فیلترپرس توسط جک هیدرولیک تحت فشار قرار داده میشوند.
پساب که حاوی ذرات معلق می‌باشد با فشار وارد صفحات میشود و ذرات معلق موجود در آن از صفحات جدا می‌شود. سپس مایع باقی مانده که ذرات معلق از آن گرفته شده است به بیرون هدایت میشود.
پس تشکیل شدن کیک ورود سیال قطع میشود. سپس صفحات به وسیله جک هیدرولیک باز میشوند و مواد جامد تخلیه میشود.
در آخرین مرحله صفحات مجددا توسط جک هیدرولیک بسته میشود و سیکل بعدی تکرار شده و ادامه میابد.
مزایای دستگاه فیلتر پرس
آبگیری کردن انواع لجن های بیولوژیک و ضایعات Sewage Sludge (شامل لجن های فعال شهری کارخانجات مواد غذایی و آبگیری از پساب کشتارگاه، کارخانجات تولید دارو)
کمک به توسعه صنایع معدنی از طریق جایگزینی فیلتر پرس در خطوط تولید
تصفیه پساب های صنعتی.
جلوگیری از اتلاف منابع آبی
صرفه جویی قابل توجه در مصرف آب با استفاده مفید از بازیافت آب از پساب های صنعتی
کاهش آلاینده های زیست محیطی
تصفیه انواع مواد سمی و مضر صنعتی که همراه با آب یا دیگر سیالات وارد طبیعت می شوند.
فیلتر پرس ممبران
دستگاه فیلتر پرس ممبران معروف به فیلتر با حجم متغیر نیز میباشد. این مدل به دلیل اعمال فشار هوا یا آب مضاعف از درصد خشک کنندگی بالایی نسبت به دستگاه فیلتر چمبر برخوردار است و بیشتر در تصفیه فاضلاب کاربرد دارد. در این روش درصد بالای آبگیری در بهترین حالت ممکن حدود 90 % می باشد. دراین دستگاه ها حرکات صفحات فیلترپرس و پالایش و تخلیه کیک به صورت کامل اتوماتیک با سیستم کنترل plc انجام می شود. اگر احیانا کیکی مانده باشد در مرحله لرزش صفحات فیلتر از بین می رود.
در دستگاه فیلترپرس اتوماتیک بخاطر کاهش زمان بین مراحل فیلتراسیون ، زمان فیلتراسیون و همچنین نیروی انسانی مورد نیز کاهش می یابد و ظرفیت فیلتراسیون و حجم ماده فیلتر شده افزایش می یابد.
فیلترپرس چمبر
دستگاه های چمبر که به دستگاه فیلتر با حجم ثابت نیز شناخته می شود شناخته شده تر هستند. این مدل اغلب در صنایع غذایی و دارویی کاربرد دارد. در روش چمبر آبگیری در بهترین حالت ممکن تا حدود 60 %می باشد.
مزایای استفاده از فیلترهای اتوماتیک
به دلیل داشتن سیستم کنترل اتوماتیک نیاز به نیروی انسانی را کمتر می کند. عمل فیلتراسیون را به صورت دقیق در حجم بالا و فضای کوچک انجام می شود. همچنین با تولید کیک با درصد رطوبت پایینتر مانع از به هدر رفتن مواد میشود .
فیلتر پرس
دستگاه فیلتر پرس هیدرولیک
در دستگاه های هیدرولیک حرکات صفحات فیلتر به صورت هیدرولیک انجام می گیرد و در صنعت های مختلفی مورد استفاده واقع می شود. در این دستگاه ها بخش های کنترل الکتریکی اضافه می شود. همچنین به دلیل فشار یکنواختی که بین صفحات ایجاد می شود رطوبت کیک تخلیه شده خیلی کم و ظرفیت تصفیه بیشتر خواهد بود.
اجزای اصلی فیلتر پرس
شاسی دستگاه که در نگه داشتن و کنار هم قرار دادن و محافظت از فشار وارده به صفحات فیلترپرس استفاده دارد. جک و یونیت هیدورلیک که در دو نوع دستی و هیدرولیک بر روی دستگاه می تواند مونتاژ شود.
پمپ از اصلی ترین قسمت های دستگاه است که در 4 نوع در بازار عرضه می گردد.
پمپ های دیافراگمی
پمپ های سانتریفیوژ
پمپ های دنده ای
منو پمپ
صفحات فیلترپرس در ابعاد مختلف از 10×10 سانتی متر تا 250×250 سانتی متر و اغلب از جنس پلی پروپیلن موجود می باشد. پارچه ها نیز از جنس های مختلفی میباشد که در زیر آمده است:
پلی آمید
پلی پرولین PP
پلی استر
پنبه
کتان
که مرغوبترین نوع آن به دلیل کیفیت بالاتر pp میباشد.
نکته ای که باید اشاره شود زمان تعویض پارچه های فیلتر پرس می باشد. در صورت پارگی ، خوردگی ، فرسایش یا سوراخ باید پارچه فیلتر تعویض شوند. در غیر اینصورت کیک بدست آمده ناخالص و کثیف و دارای رطوبت خواهد بود که منجر به تولید مواد با کیفیت پایین تر می باشد.
سیستم تخلیه کیک که در سه نوع دستی ، صفحه بازکن زنجیری ، صفحه باز کن رباتیک و اتومات می باشد. سیستم شستشو در فیلتر و مخزن جهت تخلیه کیک در دستگاه.
صفحه فیلتر پرس
مراحل ساخت دستگاه فيلترپرس
مراحل زير شرح مختصری از طراحي و ساخت یک دستگاه فيلترپرس مي باشد:
طراحي، تهيه و آماده سازي قطعات فولادي و ريخته شده.
برش كاري قطعات فولادي شامل بازوهاي دستگاه فيلترپرس
ماشين كاري قطعات فولادی و بازوها.
مونتاژ بازوها و قسمت هاي ابتدايي و انتهايي دستگاه فيلترپرس.
سنگ كاري قطعات ريخته گري شده
كنترل كيفيت قطعات از نظر مرغوبيت قطعه ريخته گري شده.
ساخت مجموعه يونيت هيدروليك.
نصب یونيت هيدروليك بر روي شاسي.
كف تراشي صفحات و قاب ها.
سوراخ كاري و نصب دسته بر روي صفحات و قاب ها.
مونتاژ صفحات بر روي شاسي.
روشن نمودن سيستم هيدروليك و تست قسمت هاي مختلف.
دمونتاژ صفحات و يونيت هيدروليك.
مونتاژ مجدد و تست نهايي.
مشکلات احتمالی در فیلتر
مشکلاتی که ممکن هست در دستگاه فیلترپرس بوجود بیاید عبارتند از:
تولید کیک نامناسب یعنی کیک دارای رطوبت باشد و جامد نباشد که ناشی از کثیف بودن یا گرفتگی پارچه یا پمپ فیلترپرس درست کار نمی کند که بایستی پارچه تمیز یا تعویض شود و پمپ را هم سرویس نمائید.
ذرات جامد در مایع تصفیه شده که ناشی از وجود سوراخ یا پارگی در پارچه یا بیرون رفتگی پارچه از درز صفحات که با تعویض پارچه می توان مشکل را رفع کرد .
پاشیده شدن مواد از میان صفحات زمانیکه موارد به دستگاه پرس تزریق می شود که به دلیل وجود مشکل در آب بندی صفحات که باید قسمت های آب بند را سرویس و تعمیر یا تعویض نمود.
یا انباشته شدن ذرات جامد در قسمت آب بندی که با کاردک پالسیتک برای جداسازی مواد استفاده می شود یا فشار هیدرولیک ، فشار مواد ورودی ، سوراخ در پارچه های فیلتر پرس از مشکالت دیگر می توان به چکیدن روغن هیدرولیک باید مخزن را اندکی خالی کنید.
قیمت فیلتر پرس
جهت استعلام قیمت فیلتر پرس می توانید با کارشناسان و متخصصین فروش ارتباط برقرار کرده و از مشاوره رایگان آنها بهره بگیرید تا بهترین نتیجه ی ممکن را از انتخاب محصول کسب کنید. تعیین قیمت فیلترپرس به عوامل زیادی بستگی دارد. از جمله ابعاد صفحات و ظرفیت ورودی و نوع جک دستگاه و سیستم کنترل کننده و جنس پارچه های دستگاه و … .
برای پایین آوردن هزینه ها ما به شما فیلتر پرس دست دوم هم را هم پیشنهاد می کنیم. نکاتی که بایستی رعایت شود این هست که هر بار پس از استفاده باید از لحاظ نشستی و قطعات معیوب چک شود و روغنکاری دستگاه توسط تکنسین از موارد الزامی نگهداری این دستگاه است.
محاسبات فیلترپرس
همانطور که در ابتدا ذکر شد فیلتر پرس دستگاهی است که برای جدا سازی دو فاز مایع و جامد از یک محلول سوسپانسون استفاده میشود. در صنایع به علل مختلف نیاز است فاز جامد یه به اصلاح کیک تشکیل شده بعد از رد شدن از دستگاه فیلترپرس از محلول جدا شود. بسته به نوع صنعت، جنس، چگالی، غلظت، دما، دبی و محلول ورودی، نیاز به انجام طراحی برای انتخاب اجزای مناسب دستگاه و ظرفیت آن می باشد.
بنابراین نیاز است در هنگام خرید دستگاه و مشاوره با کارشناسان مربوطه اطلاعات دقیق از موارد ذکر شده در اختیار طراح قرار دهید. این کار باعث میشود بررسی و محاسبات، ظرفیت دستگاه (تعداد و ابعاد صفحات)، نوع پمپ مورد نیاز ( بسته به دما، ویسکوزیته، PH سیال و ….)، دبی پمپ (وابسته به دبی مطلوب فیلتریت، دبی جریان برگشتی و سطح فیلتراسیون)، نوع صفحات و جنس پارچه (نوع سیال و میزان رطوبت کیک های خروجی) و …. با بهترین طراحی و بالاترین بازده صورت گیرد.
دستگاه فیلتر پرس، لجن را به صورت یک کیک خشک و چگالی که وابسته به فشار تراکم و ویژگی های خاص هر لجن دارد، فشرده میکند. جدول زیر میانگین وزن خشک سه لجن معمولی را نشان می دهد.
برای محاسبه اندازه فیلتر پرس خود از معادله زیر استفاده کنید. ابتدا مقدار لجن مورد پردازش در هر چرخه را تعیین کنید. (در صورت استفاده از صفحات ممبرانی ، حداقل 8 ساعت در هر چرخه توصیه می شود ، چرخه فشار 75 تا 80٪ کاهش می یابد). سپس مقدار مواد جامد را درج کنید (ppm باید تقسیم بر 1.000،000 یا درصد تقسیم بر 100 تقسیم شود). وزن در هر گالن مایع بر حسب پوند و وزن خشک ، پوند مکعب (از جدول). معادله را برای محاسبه ظرفیت فیلترپرس تکمیل کنید. زمان چرخه به هر دو ویژگی لجن آبگیری و محتوای جامد بستگی دارد.
محاسبات فیلتر پرس
 
نوع لجن
درصد مواد جامد وزن خشک کیک
پوند متوسط وزن خشک
در هر فوت مکعب
لجن بیولوژیکی
115-25
15
لجن هیدروکسید فلزی
25-40
25
لجن تصفیه شده با آهک
30-60
35
 
تولید دستگاه های فیلتر پرس در مجموعه فعالیت های گروه صنعتی ناب زیست به عنوان یکی از با سابقه ترین تیم های طراحی و تولید تجهیزات تصفیه آب قرار دارد.
این مجموعه طراحی و ساخت هر محصول را با توجه به ویژگی های مورد نیاز در محل استفاده آنها انجام میده و تا امروز موفق به تولید و ساخت فیلتر پرس برای محیط های صنعتی و نیمه صنعتی داخلی و خارجی شده است
برای اطلاع از ویژگی های سیستم های Filter press تولید شده توسط این مجموعه می توانید با کارشناسان گروه صنعتی ناب زیست در ارتباط باشید. کارشناسان این مجموعه که همگی از مهندسین حرفه ای و با تجربه در این حوزه می باشند، آماده ارائه مشاوره و راهنمایی و ارائه اطلاعات درباره قیمت فیلتر پرس و سایر اطلاعات مورد نیاز قبل از خرید فیلتر پرس هستند.
برای راحتی در محاسبات فیلتر پرس، مشخصات دستگاه های فیلترپرس تولیدی شرکت ناب زیست در جدول زیر قابل مشاهده است:
مشخصات-فنی-فیلتر-پرس-های-شرکت-ناب-زیست
سوالات رایج در مورد دستگاه های فیلتر پرس :
مدت زمان هر سیکل فیلتراسیون توسط دستگاه فیلتر پرس چقدر است؟
عملیات آب گیری توسط فیلتر پرس کاملا تجربی میباشد و بستکی به سایز دستگاه، نوع دستگاه . نوع محلول ورودی دارد . اما به طور کلی از 15 دقیقه تا 5 ساعت متفاوت است. برای تعیین زمان دقیق دستگاه ، نیاز به انجام آزمایش است. می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.
اگر فیلتر پرس به خوبی روز اول کارنکرد مشکل چیست؟
احتمال دارد یکی از دلایل زیر موجب کاهش کیفیت کیک یا مایع خروجی (ذرات جامد در مایع فیلتر شده) از دستگاه باشد:
الف : پارچه کثیف یا گرفته شده باشد که راه حل آن شستشو یا تعویض پارچه می باشد.
ب : عملکرد نامناسب پمپ تغذیه که راه حل آن تمیز کاری و تنظیم آن می باشد.
پ: بیرون زدگی پارچه از درز آن در صفحات واشردار راه حل آن تمیز کردن درز و سطح چکیدن پشت پارچه و نصب مجددآن می باشد
آیا میتوان بر روی فیلتر پرس فشاری بالاتر از فشار طراحی دستگاه اعمال کرد؟
فیلترپرس معمولاً برای همان فشار اعلام شده طراحی شده است. این روش استفاده به هیچ وجه توصیه نمی شود زیرا فشار بیش از حد باعث چکیدن مواد و یا صدمات جدی به صفحات فیلترپرس و یا سیستم هیدرولیک وارد می کند
برای تهیه فیلتر پرس های با فشار بالا با کارشناسان ما تماس بگیرید
زمان تعویض پارچه های فیلتر پرس کی هست؟
عمر پارچه های فیلتر پرس به عوامل مختلفی مانند روند کار، مواد مورد استفاده در فیلتر، دفعات استفاده و نوع نگهداری پارچه دارد
معمولا پارچه های فیلتر پرس در صورت ایجاد خوردگی، فرسایش، سوراخ، پارگی، مایع فیلترشده کثیف، کیک بد (زمانی که تمیز کردن پارچه باعث بهبودی آن نمی شود) تعویض می شوند
اما به طور کلی پارچه ها باید حداقل ۶ ماه و حداکثر ۲ سال عمر کنند.
شست وشوی پارچه ها با مواد شیمیایی چه تاثیری دارد؟
شستشوی پارچه فیلتر پرس با مواد شیمیایی ، راه بسیار موثری در بهبود کارایی آن میباشد. پارچه های از جنس پلی پروپیلن را میتوان با هر دو نوع مواد اسیدی و سوز آور (تمیز کننده ها) تمیز کرد، ولی پارچه های پلی استر و نایلونی و دقت بیشتری داشته باشید.
آیا افزایش تعداد پلیت ها (صفحات فیلترپرس) ممکن است؟
افزایش تعداد صفحه ها بستگی به نوع دستگاه و طول دستگاه فیلترپرس شما دارد. می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا در این زمینه شما را راهنمایی کنند.
آیا کاهش تعداد پلیت ها (صفحات فیلترپرس) ممکن است؟
شما میتواند تعداد صفحات مورد استفاده در فیلتر پرس را با یک صفحه کور تنظیم نمایید . می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا در این زمینه شما را راهنمایی کنند.
نشانه پر بودن فیلترپرس چیست؟
در صورت پر شدن فیلتر پرس، مایع به صورت ضعیف از فیلترپرس مثل شیر سماور خارج میشود.
توان مصرفی دستگاه فیلترپرس در سایز های مختلف چقدر است؟
فیلترپرس به ابعاد 40*40 سانتیمتر : 3 کیلو وات
فیلتر پرس به ابعاد 60*60 سانتیمتر : 4 کیلو وات
فیلتر فشاری به ابعاد 80*80 سانتیمتر : 5.5 کیلو وات
دستگاه فیلترپرس به ابعاد 100*100 سانتیمتر : 11 کیلو وات
سیستم فیلتر فشاری به ابعاد 120*120 سانتیمتر : 11 کیلو وات
فیلتر پرس به ابعاد 150*150 سانتیمتر : 11 کیلو وات
مدت گارانتی دستگاه های فیلتر پرس چقدر است و شامل چه مواردی میباشد؟
مدت گارانتی فیلترپرس ها 1 سال است و شامل سیستم هیدرولیک و برقی دستگاه میباشد.
مدت زمان تقریبی ساخت دستگاه فیلترپرس چقدر است؟
بسته به نوع و اندازه فیلترپرس از 7 روز تا 2 ماه متغیر هست.
در این قسمت از شما دعوت می نمائیم فیلم نحوه کار دستگاه فیلتر پرس اتوماتیک گروه صنعتی ناب زیست را تماشا فرمائید.
نمایشگر ویدیو
00:00
01:37
همچنین در ادامه با توجه به محدودیت وقت شما عزیزان یک فایل پی دی اف در مورد همه سوالات مرتبط با فیلتر پرس جهت دانلود در اختیار شما قرار می گیرد.
در این فایل pdf سوالات زیر پاسخ داده شده است :
فیلتر پرس چیست؟ و آشنایی با مفاهیم اولیه این دستگاه و همچنین بیان کاربردها
فیلتر پرس صنعتی چیست؟ کاربرد آنها در سنگبری، معدن، تصفیه فاضلاب و …
کاربردهای فیلتر پرس در صنایع مختلف و تصفیه آب و فاضلاب
ظرفیت های مختلف دستگاه های فیلتر پرس معدن
قیمت دستگاه فیلتر پرس و پارامترهای تاثیر گذاز در قیمت این دستگاه
تشریح کامل جنس‌های متفاوت صفحات فیلتر پرس و مزایا و معایب هر یک از آنها نسبت به همدیگر
مزایا و معایب فیلتر پرس‌های دستی
مزایا و معایب دستگاه‌های فیلتر پرس اتوماتیک
آشنایی با قطعات و اجزاء فیلتر پرس و نحوه تمیزکاری، تشخیص عملکرد ناصحیح و تعویض آنها در صورت نیاز
دانلود فایل فیلتر پرس
فیلتر پرس معدن
در معادن برای جدا سازی مخلوط های باز مایع و جامد و سوسپانسیون ها، استفاده از دستگاه فیلترپرس بسیار کارامد می باشد. فیلتر پرس معدن عموما در سایز بزرگ و با سیستم تخلیه مدرن انتخاب می شود. این نوع از فیلتر پرس یک انتخاب اقتصادی و مناسب برای صنایع سرامیک و معادن می باشند.
از فیلتر پرس صنایع معدنی و سرامیک عموما در کاربردهای زیر استفاده می شود:
تصفیه موادی همچون
مواد معدنی کنسانتره
مواد شناور
زغال سنگ
خاک رس (کائولن، بتونیت، سرامیک)
دولومیت، کلسیت، کوارتز، بازالت، باریت، فلدسپار، سنگ ریزه، گچ، زغال سنگ ، گرانیت